ZPŮSOB PŘÍPRAVY:

Nalijte horkou vodu (asi 38 ° C) do hluboké nádoby. Přidejte droždí, cukr, sůl a rafinovaný slunečnicový olej. Velmi dobře promíchejte špachtlí.

Přidejte prosetou mouku. Míchejte špachtlí, dokud se úplně nespojí s ostatními přísadami. Musíte si dát měkké a velmi lepivé těsto.

Rovnoměrně jej rozložte na dno misky a přikryjte potravinářskou fólií nebo čistou kuchyňskou utěrkou. Nechejte 2 hodiny kynout při pokojové teplotě.

Poté jej vložte do chladničky po dobu nejméně 3 hodin (nejlépe přes noc). Může být skladován v chladničce až 7 dní. Takto vypadalo naše těsto po 2 dnech:

Těsto přeneste na stůl posypaný moukou. Rychle sbírejte okraje směrem ke středu a rolujte jej na pracovní ploše, abyste získali zaoblený a elegantní tvar. Tento proces by neměl trvat déle než 30-40 sekund.

Umístěte získaný chléb na plech vyložený papírem na pečení. Zakryjte ji hlubokou miskou nebo čistou kuchyňskou utěrkou (v druhém případě ji posypte trochou mouky). Nechejte 1,5 hodiny odpočívat.

.Poté namažte povrch chleba žloutkem v kombinaci s vodou nebo mlékem (můžete ho použít bez těchto přísad) pomocí silikonového kartáče. Proveďte na něm 3 sekce ostrým nožem, aby nedošlo k prasknutí.

P.S. V našem případě chleba praskl na jednu stranu. Předpokládáme, že pokud by části na povrchu chleba byly rovnoměrnější a hlubší, dalo by se tomu zabránit.

Chléb pečte asi 50 minut v předehřáté troubě na 170 – 180 ° C. Orientujte se na svou troubu! Nechte ji vychladnout.

Nakrájejte a podávejte chléb s velkým potěšením! Skladujte jej v plastovém sáčku při pokojové teplotě.

Zdroj:retete-usoare.eu

1
2