Postup:

  1. Maso vložte do mísy, přidejte vejce, sůl, pepř a bylinky. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Přidejte ji k masové směsi a vše důkladně prohněťte rukama, dokud nebude směs hladká a všechny ingredience dokonale spojené.
  2. Nyní vezměte směs a zkuste ji vytvarovat do obdélníku. Jakmile to uděláte, položte ji na potravinovou fólii. Vezměte vybraný sýr a nastrouhejte ho na struhadle na malé kousky. Posypte jím maso a srolujte ho do ruličky pomocí potravinářské fólie. Nyní je dejte na čtyřicet minut odpočinout do mrazáku.
  3. Těsně před vyjmutím si připravte těsto, do kterého budete řízky balit. Brambory oloupejte, důkladně omyjte a nastrouhejte na jemném struhadle. Čím menší kousky, tím lépe pro vás. Poté si vezměte větší mísu a smíchejte je s kefírem, vejcem, moukou, solí, černým pepřem a pomocí mixéru vytvořte hladkou, homogenní směs.
  4. Nyní můžete mleté maso vytáhnout a nakrájet na kolečka. Jeden po druhém je pak obalte v těstíčku a mezitím si na pánvi rozehřejte olej. Obalené kotlety smažte z obou stran dozlatova. Poté je položte na papírové ubrousky, aby se do nich vsákl přebytečný tuk.

Zdroj:skarbnychka-retseptiv.com

1
2