Tvarohový koláč, proces vaření krok za krokem

Připravujeme těsto! Nejprve si do mísy rozklepneme vejce, přidáme cukr, vanilku (nebo vanilkový cukr) a ušleháme šlehačem, můžeme mixérem. Pro příznivce „sladšího“ dáme plnou sklenici cukru, ale pak je dort velmi nechutný (možná proto, že nejsem příznivcem sladkého)… Raději někde přidám 3/4 sklenice!

Dále přidáme změklé máslo, zakysanou smetanu, špetku soli a dobře rozetřeme.

Zbývá přidat prášek do pečiva a mouku! Těsto by mělo být měkké, velmi příjemné na dotek. Těsto zabalte do plastového sáčku (potravinářské fólie) a dejte alespoň na 30 minut do lednice.

Náplň vařím až po uležení těsta v lednici… Uvaříte ho za 2 minuty. Vezmu venkovský tučný sýr (z takového sýra je náplň nejjemnější), dám cukr, vanilin, rozdrtím paličku.

Dále vezměte 2 slepičí vejce, rozbijte je do samostatné mísy, lehce protřepejte a nalijte do sýra, ale malou část si ponechte na namazání koláče nahoře.

Nyní vyndejte těsto z lednice, rozdělte ho na 2 části – jednu větší, druhou menší. Větší kus těsta začneme vyválet na čtverec nebo obdélník. Je možné rozvinout přímo na stole, poté pomocí válečku přenést na plech (nebo do formy na pečení), rozbalím na pečicí papír, je to pro mě pohodlnější.

Těsto rozválíme na plech, uděláme boky vysoké 2-3 cm a poklademe tvarohovou náplní.

Nyní vyválejte druhý kus těsta, nakrájejte na proužky a ve formě mřížky je rozprostřete na tvarohovou náplň, okraje zaštípněte. Vršek potřeme zbytky rozšlehaných vajec.

Neuvěřitelně jemný a jemný tvarohový koláč, který se opravdu rozpouští v ústech!

Koláč pečte v troubě 30-40 minut při teplotě 180 stupňů.

Neuvěřitelně jemný a jemný tvarohový koláč, který se opravdu rozpouští v ústech!

Před podáváním s čajem koláč posypeme moučkovým cukrem. Vřele doporučuji tento dort uvařit, je opravdu velmi jemný a jemný!

Líbilo se ti to? Sdílet s p

Zdroj:mandarynka.com.ua

1
2